Results

Wednesday, 13 April 2022

Group Stages

Time Field Team 1 Team 2
15H00
B
Blue Downs Spurs

  1 - 2

Wayside Wanderers
15H00
C
Jordan Callies

1 - 0

Huslaz Academy
Time Field Team 1 Team 2
16H15
A
Greenwood Athletic

0 - 1

FN Rangers
16H15
B
Rebels FC

0 - 0

Grassy Park United
16H15
C
Bayview FC

0 - 1

Hanover Park
Time Field Team 1 Team 2
17h30
A
Hellenic FC

1 - 1

JL Zwane
Time Field Team 1 Team 2
19H00
A
Juventus FC

0 - 0

Ikapa Sportng

Thursday, 14 April 2022

Group Stages

Time Field Team 1 Team 2
12H30
A
Cape Town Spurs

4 - 0

Hustlaz Academy
12H30
B
Cape Town City

0 - 1

FN Rangers
12H30
C
Bayhill United

0 - 1

Wayside Wanderers
12H30
D
SAFA CT Academy

0 - 1

Rebels FC
Time Field Team 1 Team 2
13H45
A
Panorama FC

0 - 1

Jordan Callies FC
13H45
B
Ubuntu Academy

4 - 1

D & G Orient
13H45
C
Amalaw’s FC

2 - 0

Blue Downs Spurs
13H45
D
Virginia Academy

1 - 0

Hanover Park FC
Time Field Team 1 Team 2
15H00
A
Dinokeng Academy

0 - 2

Hellenic FC
15H00
B
Wits University

1 - 0

Grassy Park United
15H00
C
Highlands Park

3 - 2

FC Real
Time Field Team 1 Team 2
16H15
A
Stellenbosch FC

3 - 0

JL Zwane FC
16H15
B
University of Pretoria

0 - 1

Ikapa Sporting
16H15
C
Transition Football

1 - 2

Juventus FC
Time Field Team 1 Team 2
17H30
A
City Strikers

0 - 5

Bayview FC
Time Field Team 1 Team 2
18H45
A
Pine Stars

0 - 4

Greenwood Athletic

Friday, 15 April 2022

Group Stages

Time Field Team 1 Team 2
15H00
A
Cape Town City

5 - 0

Pine Stars
15H00
B
Cape Town Spurs

2 - 0

Panorama FC
15H00
C
Wits University

0 - 2

SAFA CT Academy
15H00
D
FC Real

1 - 2

Ubuntu Academy
Time Field Team 1 Team 2
16H15
A
University of Pretoria

1 - 0

Transition Football
16H15
B
Stellenbosch FC

2 - 0

Dinokeng Academy
16H15
C
Virginia Academy

2 - 1

City Strikers
Time Field Team 1 Team 2
17H30
A
Bayhill United

3 - 1

Amalaw's FC
Time Field Team 1 Team 2
20H00
A
Highlands Park

0 - 0

D & G Orient

Saturday, 16 April 2022

Group Stages

Time Field Team 1 Team 2
09H00
A
Hustlaz Academy

0 - 4

Panorama FC
09H00
B
Wayside Wanderers

1 - 2

Amalaw’s FC
09H00
C
Highlands Park

0 - 0

Ubuntu Academy
09H00
D
FN Rangers

4 - 0

Pine Stars
Time Field Team 1 Team 2
10H15
A
D & G Orient

1 - 3

FC Real
10H15
B
Cape Town City

2 - 0

Greenwood Athletic
10H15
C
Cape Town Spurs

0 - 1

Jordan Callies
10H15
D
Bayhill United

2 - 1

Blue Downs Spurs
Time Field Team 1 Team 2
11H30
A
Grassy Park United

1 - 2

SAFA CT Academy
11H30
B
Wits University

0 - 1

Rebels FC
11H30
C
JL Zwane

4 - 0

Dinokeng Academy
11H30
D
Stellenbosch FC

2 - 0

Hellenic FC
Time Field Team 1 Team 2
12H45
A
Hanover Park FC

9 - 1

City Strikers
12H45
B
University of Pretoria

2 - 1

Juventus FC
12H45
C
Virginia Academy

3 - 3

Bayview FC
12H45
D
Ikapa Sporting

2 - 1

Transition Football

Roger Clayton Cup Section: Last 32

Time Field Team 1 Team 2
15H00
A
Ubuntu Academy

1 - 0

Cape Town City
15H00
B
Bayhill United

1 - 0

Panorama FC
15H00
C
Cape Town Spurs

2 - 0

Amalaw's FC
Time Field Team 1 Team 2
16H30
A
FN Rangers

0(5) - 0(6)

Highlands Park
16H30
B
Rebels FC

0 - 1

Hanover Park FC
16H30
C
Stellenbosch FC

4 - 0

University of Pretoria
Time Field Team 1 Team 2
18H00
A
Ikapa Sporting

0 - 1

JL Zwane
Time Field Team 1 Team 2
19H30
A
Virginia Academy

2(4) - 2(3)

SAFA CT Academy

Sunday, 17 April 2022

Plate Quarter-Finals

Time Field Team 1 Team 2
10H00
A
FC Real SA

1(5) - 1(4)

Bayview FC
10H00
B
Wayside Wanderers

2 - 1

Juventus FC
10H00
C
Jordan Callies

0(5) - 0(6)

Hellenic FC
10H00
D
Greenwood Athletic

1(4) - 1(3)

Wits University

Roger Clayton Cup Section: Quarter-Finals

Time Field Team 1 Team 2
11H30
A
Hanover Park FC

2 - 0

Virginia Academy
11H30
B
Cape Town Spurs

1 - 0

Highlands Park
11H30
C
Bayhill United

0 - 1

Stellenbosch FC
11H30
D
JL Zwane

0(3) - 0(1)

Ubuntu Academy

Plate Semi-Finals

Time Field Team 1 Team 2
15H00
B
FC Real SA

2 - 0

Wayside Wanderers
15H00
C
Hellenic FC

0 - 1

Greenwood Athletic

Mid-section Semi-Finals

Time Field Team 1 Team 2
16H15
B
Virginia Academy

0 - 2

Highlands Park
16H15
C
Bayhill United

0(3) - 0(4)

Ubuntu Academy

Roger Clayton Cup Section: Semi-Finals

Time Field Team 1 Team 2
18H00
B
Hanover Park FC

0 - 3

Cape Town Spurs
19H30
C
JL Zwane

0 - 1

Stellenbosch FC

Monday, 18 April 2022

Plate Final

Time Field Team 1 Team 2
10H30
A
FC Real SA

0 - 1

Greenwood Athletic

Mid-section Final

Time Field Team 1 Team 2
11H45
A
Highlands Park

0 - 2

Ubuntu Acedemy

Bayhill Premier Cup 2022: Roger Clayton Trophy Final

Time Field Team 1 Team 2
15H00
B
Cape Town Spurs

2 - 0

Stellenbosch FC